Jak na ošetření laminátové plovoucí podlahy?

Laminátové plovoucí podlahy jsou snem všech hospodyněk: nemusí se leštit, voskovat ani lakovat. Na jejich údržbu postačí vlhký mop a průběžně vysavač s nástavcem na hladké povrchy nebo obyčejný smeták.

Pouze laminátová podlaha v kuchyni a dalších místnostech ohrožených vodou potřebuje ošetření impregnací spár, která zvýší její odolnost a zabrání vsáknutí vylitých tekutin.

Pomáhají rohožky, podložky pod nábytek a stabilní klima v místnosti

Další prevencí poškození laminátové plovoucí podlahy je umístění rohožek na frekventovaných místech, zejména u vstupu do bytu. Pokud se laminátová podlaha přesto hodně zašpiní, omyjte ji vlhkým hadrem se speciálním prostředkem, ale nepoužívejte vosky ani oleje. Kvůli struktuře laminátu by stejně nepronikly dovnitř – pouze by na povrchu vytvořily vrstvu přitahující další špínu. Také bělidlům, rozpouštědlům a leštidlům se vyhněte.

Laminátové podlahy, podobně jako dřevěné podlahy, ohrožuje i mechanické poškození při přesunování nábytku. Proto ho raději zvedejte a preventivně opatřete podložkami (nohy stolů a židlí chrániči).

U laminátové podlahy je rovněž důležité předejít vzniku spár. David Pisarovský z obchodu i-podlahy.cz doporučuje: „Udržujte v místnostech s laminátovou plovoucí podlahou stabilní klima s teplotou mezi 19 a 23 stupni a vlhkostí vzduchu 50 až 65 procent. Hlavně v době, kdy se topí, potřebuje tento typ podlah dostatečnou vlhkost, jinak se v nich budou vytvářet spáry.“