Nejoblíbenější dekory plovoucích podlah

Laminátové neboli plovoucí podlahy jsou dnes velmi rozšířené. Jejich hlavní výhodou je rychlá pokládka a v případě poškození snadná výměna jednotlivých lamel. Plovoucí podlahy se také lehce udržují – bez voskování či leštění.

Vybrat si můžete z velkého počtu barev a vzorů plovoucích podlah. Nejvíce žádané jsou imitace dřeva a značky Balterio, Parador, Quick Step nebo Classen.

Dub – klasika pro plovoucí podlahy

Dekor dubu je pro plovoucí podlahy klasikou, není ovšem dub jako dub! Jen značka Balterio nabízí Dub Barollo, Dub Evropský, Dub Burlington, Dub Kamenný, Dub Montepulciano, Dub Opatský a Dub Postaršený Šedý. Navíc, na laminátové podlaze od belgického výrobce Balterio nenajedete opakující se vzory a letokruhy. Téměř každá lamela je originál a k nerozeznání od přírodního dřeva. To vše je zajištěno speciální technologií 3D Wood Effect.

Také další značky plovoucích podlah vyrábějí širokou škálu „dubových“ dekorů.

Ořech a buk – další oblíbené dekory plovoucích podlah

Z dekorů dřeva si lidé na plovoucí podlahy často vybírají i tmavší ořech a světlejší buk. Současné technologie na plovoucích podlahách věrně zobrazují pukliny, suky a řezy. Propůjčí jim tak krásu dřeva při zachování praktičnosti a podstatně nižší ceny.

V módě je také bílá plovoucí podlaha

Bílé podlahy jsou nadčasové. Opticky rozšiřují prostor, navozují pocit čistoty a hodí se k nim prakticky jakékoliv zařízení. Nejeden byt či dům je kompletně vybaven bílou plovoucí podlahou, například typem Meister LB 85. Novinkou (a levnější) je bílá plovoucí podlaha Alsafloor, odstín White Cotton/dub.

Aby vás však bílá nenudila, přečtěte si v magazínu Pro ženy 10 tipů, jak oživit bílý byt.